CeraKo Jan Kowalski

Welcome

Firma CeraKo

Od 1987 roku
 

Firma CERAKO, której początki sięgają 1987 roku, obchodziła 6.10.2007 roku swoje 20-lecie. Jej założycielami są państwo Małgorzata i Jan Kowalscy, którzy kupując piec do wypalania porcelany, rozpoczęli swoją działalność p.n. „Malowanie na szkle i porcelanie".

Początki nie były łatwe. Samo zdobywanie surowców do produkcji wymagało wielu starań, nie wspominając o włożonej pracy w celu otrzymania produktu końcowego,

Dzięki właściwej ocenie rynku tzn. popytu i podaży, jaka wówczas miała miejsce, Państwo Kowalscy szybko znaleźli odbiorców na swoje wyroby, ponieważ malowane talerze w różne wzory sprzedawały się znakomicie.

siedziba

Będąc osobą przedsiębiorczą postanowił w roku 1991 zmienić profil firmy z rzemiosła na handel hurtowy i detaliczny.

Firma zmieniła nazwę na CeraKo/geneza nazwy to Cera-ceramika i Ko- Kowalscy/.Firma CeraKo stała się hurtownią patronacką wielu zakładów produkcyjnych, dzięki czemu oferta towarowa ciągle się powiększała a to z kolei przekładało się na zdobywanie coraz to nowych odbiorców. Rozwój firmy pozwolił Państwu Kowalskim utworzyć nowe miejsca pracy, o które tak było trudno na lokalnym rynku.

W 2002 r. siedziba Firmy CeraKo została przeniesiona do nowo wybudowanych pomieszczeń na ul. Podgórnej 65.

Rok 2005 to dalszy jej rozwój i poszerzanie działalności o stację Auto-Gazu. Firma mimo różnych trudności powodowanych wahaniami polskiej gospodarki, nadal się rozwija.

Państwo Kowalscy sponsorują wiele lokalnych uroczystości wspierając finansowo Dom Kultury, szkoły i imprezy plenerowe.

Jan Kowalski oprócz prowadzenia firmy znajduje czas na pracę na rzecz swojego miasta. Jako radny Rady Miejskiej w Brodnicy podejmuje wiele inicjatyw. To dzięki jego wnioskowi została oznakowana ul. Nowa i uległo poprawie bezpieczeństwo w tym regionie.


Ostatnio był również pomysłodawcą i organizatorem bezpłatnych badań, które zostały przeprowadzone 17 listopada przez personel medyczny z Poradni „Mój lekarz” pod kierownictwem dr Izabeli Mitury.


W 2009 roku w celu podniesienia konkurencyjności firmy przy wykorzystaniu wsparcia Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, uruchomiona została nowoczesna myjnia samochodowa z szeregiem rozwiązań proekologicznych.


W wyposażeniu myjni znalazły się dwa odkurzacze, automat do sprzedaży ścierek samochodowych oraz rozmieniarka pieniędzy.

Firma CeraKo

HURTOWNIA

Hurtownia poleca w bardzo korzystnych cenach:

 • porcelanę
 • serwisy obiadowe i kawowe
 • talerzyki
 • kieliszki
 • szklanki
 • literatki
 • patery

oraz

 • naczynia jednorazowe
 • upominki
 • zabawki
 • doniczki

 

 

 

 

MYJNIA SAMOCHODOWA

- bezzaciekowa (nie pozostawia zacieków na szybach, lusterkach i karoserii)

- miękka woda (zdemineralizowana w całym układzie)

- pracująca nawet przy -30 stopniach

- podgrzewana posadzka (w okresie zimowym)

- łatwa i szybka obsługa (4 stanowiska)

- niska cena – super efekt

- mycie mikroproszkiem

- niezmienna wysoka jakość mycia

- najnowsze rozwiązania ekologiczne

- czynna 24 h/ na dobę